Login: Hasło:
 Pomoc
  • 141 447 godzin monitorowania zmian

Czy w arkuszu spisowym generowanym bezpośrednio z systemu komputerowego powinien podpisać się informatyk

Kto powinien podpisać się w pozycji "wycenił" arkusza spisowego, który jest automatycznie wyceniany przez system komputerowy? Czy powinien to być pracownik, który odpowiada za program (informatyk)?

Nie, w pozycji "wycenił" arkusza spisowego nie powinien podpisać się informatyk, lecz pracownik komórki księgowości, do którego zakresu obowiązków należy dokonanie wyceny wyników spisu z natury. Podpis w tej pozycji oznacza, że wycena została dokonana pod jego nadzorem przez program komputerowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, na podstawie właściwych baz danych.

Podstawa prawna:

Art. 26 ustawy o rachunkowości (Dz.U. z 2013 r. poz. 330)

Oprac. Izabela Motowilczuk

Data publikacji: 2016-03-05

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00