Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2004 nr 30 poz. 258
Wersja archiwalna od 2006-12-08 do 2009-08-04
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2004 nr 30 poz. 258
Wersja archiwalna od 2006-12-08 do 2009-08-04
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 6 lutego 2004 r.

w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2006 r., Nr 210, poz. 1553)  

Na podstawie art. 69 ust. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371, z późn. zrn.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa dystynkcje i wzór umundurowania służbowego Inspekcji Transportu Drogowego, normy umundurowania i sposób jego przydziału, kryteria przydziału umundurowania, warunki jego używania oraz zasady i sposób noszenia umundurowania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Umundurowanie służbowe inspektora składa się z ubioru letniego i zimowego.

2. Zasadniczymi składnikami umundurowania wchodzącymi w skład ubioru służbowego są:

1) spodnie męskie - letnie i zimowe;

2) spodnie damskie - letnie i zimowe;

3) czapka służbowa letnia i zimowa;

4) koszula służbowa;

5) kurtka ocieplana uniwersalna;

6) sweter uniwersalny;

7) marynarka gabardynowa;

8) bluza służbowa;

9) pas główny w kolorze białym;

10) obuwie;

11) krawat.

3. Wzór umundurowania służbowego inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego określa załącznik nr 1 [1] do rozporządzenia.

4. Ilość i rodzaj składników umundurowania, a także okresy ich używalności określa załącznik nr 2 [2] do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Na guzikach zewnętrznych i czapkach wchodzących w skład umundurowania umieszczony jest wizerunek orła, zgodny z wzorem określonym w ustawie z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 7, poz. 18, z późn. zm.3)).

2. Dystynkcje noszone przez inspektorów na rękawach bluzy służbowej i marynarki gabardynowej, taśmie otokowej czapki służbowej oraz nad lewą kieszenią swetra, koszuli służbowej, a także koszuli typu „polo”, określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

3. Kamizelkę ostrzegawczą nosi się na umundurowaniu służbowym w czasie wykonywania zadań na drogach w warunkach niedostatecznej widoczności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Uprawnienie do zaopatrzenia w składniki umundurowania powstaje z dniem powołania na stanowisko inspektora i wygasa z dniem odwołania z tego stanowiska.

2. [3] Okres używalności poszczególnych składników umundurowania liczy się od dnia nabycia uprawnienia do zaopatrzenia w składniki umundurowania.

3. Poszczególne składniki umundurowania nie podlegają zwrotowi po upływie okresu ich używalności.

4. Prawo do ponownego przydziału poszczególnych składników umundurowania inspektor nabywa z upływem okresu ich używalności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.W przypadku utraty bądź zniszczenia składników umundurowania przed upływem okresu ich używalności, nowe umundurowanie przysługuje:

1) bezpłatnie - jeżeli utrata lub zniszczenie nastąpiły z przyczyn niezależnych od inspektora - na jego wniosek zaopiniowany przez przełożonego;

2) odpłatnie - jeżeli utrata lub zniszczenie nastąpiły z winy inspektora - za zwrotem wartości składnika umundurowania utraconego lub zniszczonego, obliczonej stosownie do okresu jego użytkowania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[4] W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed upływem okresu używalności składników umundurowania inspektor zwraca składniki umundurowania pracodawcy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.1. Umundurowanie inspektora powinno być utrzymane w należytym stanie, zapewniającym estetyczny wygląd zewnętrzny podczas wykonywania obowiązków służbowych.

2. Inspektorom zabrania się używania składników umundurowania:

1) w połączeniu z przedmiotami ubioru cywilnego;

2) których stopień zużycia lub wygląd zewnętrzny narusza godność munduru;

3) niezgodnie z ich przeznaczeniem.

3. Zabrania się samowolnego dokonywania przeróbek, poprawek i zniekształcania przedmiotów umundurowania.

4. Inspektor jest obowiązany do posiadania kompletu umundurowania zapewniającego wykonywanie obowiązków służbowych w każdej porze roku.

5. Dopuszcza się używanie przez umundurowanego inspektora:

1) symbolu żałoby w sposób zwyczajowo przyjęty;

2) okularów przeciwsłonecznych i zdrowotnych z przyciemnionymi szkłami.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.1. Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz wojewódzkie inspektoraty transportu drogowego prowadzą ewidencję wydanego umundurowania oraz okresu jego używalności.

2. Wojewódzcy inspektorzy transportu drogowego:

1) kontrolują przestrzeganie przez podległych inspektorów przepisów o umundurowaniu;

2) przeprowadzają, co najmniej raz w roku, przeglądy umundurowania, polegające na bezpośrednim sprawdzeniu stanu jakościowego i ilościowego przedmiotów umundurowania użytkowanych przez podległych inspektorów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.Umundurowanie i dystynkcje określone w rozporządzeniu są prawnie zastrzeżone i mogą być używane wyłącznie przez inspektorów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.4)

1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - transport, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 302 oraz z 2003 r. Nr 19, poz. 165, Nr 141, poz. 1359 i Nr 232, poz. 2322).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 89, poz. 804 i Nr 199, poz. 1671 oraz z 2003 r. Nr 137, poz. 1302, Nr 149, poz. 1452, Nr 200, poz. 1953 i Nr 211, poz. 2050.

3) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1985 r. Nr 23, poz. 100, z 1990 r. Nr 10, poz. 60 i Nr 34, poz. 199, z 1996 r. Nr 73, poz. 350, z 1997 r. Nr 141, poz. 943, z 1998 r. Nr 162, poz. 1126 oraz z 2000 r. Nr 120, poz. 1268.

4) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego (Dz. U. Nr 131, poz. 1113), które na podstawie art. 14 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 149, poz. 1452) traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Infrastruktury
z dnia 6 lutego 2004 r. (poz. 258)

Załącznik nr 1

WZÓR UMUNDUROWANIA SŁUŻBOWEGO INSPEKTORÓW INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Charakterystyka przedmiotów umundurowania inspektorów i sposób noszenia umundurowania

1. Bluzy służbowe - gabardynowa i z tropiku, w kolorze ciemnozielonym, z wykładanym kołnierzem, z krytym zapięciem z przodu na guziki. Na piersiach naszyte dwie nakładane kieszenie z fałdkami i klapkami. Dół bluzy wykończony paskiem, po bokach ściągnięty gumką. Na pasku umieszczone podtrzymywacze do pasa głównego. Rękawy wykończone mankietami zapinanymi na guziki. Bluza powinna sięgać dolną krawędzią pasa (ściągacza) do około 4-6 cm poniżej górnej krawędzi pasa spodni, a krawędź mankietu rękawa - do nasady dłoni przy opuszczonej ręce. Bluzę służbową nosi się z koszulą służbową i krawatem.

2. Czapka służbowa gabardynowa w kolorze ciemnozielonym, z otokiem w tym samym kolorze. Na czapce wizerunek orła w kolorze srebrnym, haftowany mechanicznie - z możliwością jego zdjęcia i założenia po założeniu pokrowca. Rondo czapki powinno zawierać usztywniacz zapewniający regularny owal. Daszek czapki w kolorze czarnym. Na czapkę inspektorzy nakładają pokrowiec w kolorze białym.

3. Czapka służbowa letnia z daszkiem (typu sportowego), w kolorze ciemnozielonym, z wizerunkiem orła w kolorze srebrnym, haftowanym mechanicznie.

4. Czapka zimowa z daszkiem w kolorze ciemnozielonym, z klapami z tkaniny futerkowej. Na czapce wizerunek orła w kolorze srebrnym, haftowany mechanicznie. Czapkę zimową z daszkiem nosi się podczas dokuczliwego wiatru i przy temperaturze powietrza poniżej 0 °C. Przy temperaturze -7 °C czapkę można nosić z opuszczonymi klapami wiązanymi do tyłu albo pod podbródkiem.

5. Marynarki - gabardynowa i z tropiku, w kolorze ciemnozielonym, jednorzędowa, z wykładanym kołnierzem, zapinana z przodu na cztery guziki z wizerunkiem orła. Na piersiach i bokach marynarki, poniżej linii pasa, naszyte kieszenie nakładane z fałdkami i klapkami. Rękawy gładkie, bez mankietów.

6. Kurtka 3/4 ocieplana uniwersalna, kryta tkaniną wodoodporną, w kolorze ciemnozielonym z podpinką i kamizelką. Kurtka zapinana z przodu na zamek błyskawiczny przykryty listwą, z dwiema bocznymi kieszeniami. Kołnierz z tkaniny zasadniczej, podpinka z polaru, dopinany kaptur. Z przodu i z tyłu kurtki wszyta biza z materiału odblaskowego. Kamizelka wykonana z pikowanej włókniny z nakładanymi z przodu kieszeniami, zapinana na zamek błyskawiczny, kołnierz wykonany z dzianiny, na plecach naszyty foliowany napis „INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO” na żółtym odblaskowym tle.

7. Spodnie - gabardynowe i z tropiku, w kolorze ciemnozielonym bez mankietów. Szerokość nogawek u dołu uzależniona jest od rozmiaru i wzrostu. W przednich częściach nogawek kieszenie boczne z wypustką. W prawej nogawce z tyłu cięta kieszeń z klapką, zapinana na guzik. W pasek spodni wszyte podtrzymywacze do pasa głównego. Po bokach naszyte ściągacze zapinane na guzik. Spodnie gabardynowe i z tropiku powinny sięgać z tyłu dolną krawędzią nogawek 2-2,5 cm powyżej obcasa.

8. Spodnie - gabardynowe i z tropiku, Głównego Inspektora Transportu Drogowego i jego zastępcy, mają przy bocznych szwach naszyte lampasy o szerokości 2,5 cm każdy i wypustki w kolorze ciemnoniebieskim.

9. Sweter służbowy w kolorze ciemnozielonym wykonany z dzianiny lub polaru, wzmocniony tkaniną w przedniej i tylnej części barków oraz na łokciach rękawów. Z tej samej tkaniny naszyte nakładane kieszenie z patkami na lewej piersi i lewym rękawie. Sweter nosi się wyłożony na pas.

10. Guziki zewnętrzne do składników umundurowania, z wizerunkiem orła, są wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze ciemnozielonym lub czarnym. Wszystkie guziki wewnętrzne - kryte, są wykonane bez wizerunku orła.

11. Kamizelka ostrzegawcza z dzianiny z elementami odblaskowymi w kolorze srebrnym, zapinana z przodu na zamek błyskawiczny. Na plecach naszyty jest duży odblaskowy napis „INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO”. Na górnym, lewym przodzie, naszyty jest odblaskowy napis „INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO”. W dolnej części kamizelki na całym obwodzie naszyte są dwa pasy o szerokości 5 cm każdy, z taśmy odblaskowej w kolorze srebrnym.

12. Koszule służbowe - z długimi rękawami i z krótkimi rękawami, są koloru jasnozielonego. Na przodzie koszuli, po lewej i po prawej stronie na piersiach, naszyte są nakładane kieszenie z patkami. Nad lewą kieszenią umieszcza się dystynkcje. Koszule służbowe z długimi rękawami do bluzy służbowej, marynarki gabardynowej i z tropiku oraz kurtki 3/4 ocieplanej uniwersalnej nosi się z krawatem tak, aby górna krawędź kołnierzyka wystawała nieco ponad kołnierz bluzy służbowej, marynarki lub kurtki. Koszule służbowe z krótkimi rękawami, w okresie letnim, gdy są ubiorem zewnętrznym, nosi się z krawatem do czapki służbowej lub nosi się bez krawata do czapki służbowej letniej z daszkiem (typu sportowego).

13. Koszula służbowa typu „polo” jest koloru jasnozielonego, z dwiema kieszeniami na piersiach i dystynkcjami nad lewą kieszenią. Nosi się ją do swetra służbowego i czapki służbowej letniej z daszkiem (typu sportowego).

14. Krawat typu wojskowego w kolorze ciemnozielonym nosi się wiązany podwójnym węzłem. Węzeł powinien ściśle przylegać do kołnierzyka koszuli. Dopuszcza się noszenie spinki do krawata w kolorze srebrnym.

15. Obuwie skórzane - półbuty i trzewiki ocieplane, są koloru czarnego. Wierzchy obuwia nie mogą być ozdobnie wyszywane, wytłaczane ani dziurkowane. Półbuty męskie i damskie są sznurowane z przodu.

16. Pas główny koloru białego nosi się zawsze do ubioru służbowego:

1) w podtrzymywaczach spodni - przy wykonywaniu obowiązków służbowych w swetrze służbowym, koszuli służbowej typu „polo” lub koszuli służbowej z krótkimi rękawami;

2) w podtrzymywaczach znajdujących się na pasku (ściągaczu) bluzy służbowej; środek klamry na linii guzików.

17. Skarpety letnie i zimowe są koloru czarnego.

18. Dystynkcje umieszcza się na rękawach bluzy służbowej, marynarki gabardynowej i z tropiku, taśmie otokowej czapki służbowej oraz nad lewą kieszenią kurtki 3/4 ocieplanej uniwersalnej, kombinezonu ochronnego, swetra służbowego oraz koszuli służbowej.

19. Na daszku czapki służbowej Główny Inspektor Transportu Drogowego i jego zastępca oraz wojewódzcy inspektorzy transportu drogowego i ich zastępcy noszą dwa galony w kolorze matowosrebrnym, o szerokości 6 mm, naszyte w odległości 3 mm obok siebie i 6 mm od krawędzi daszka.

20. Kombinezon ochronny w kolorze ciemnozielonym, zapinany na zamki błyskawiczne. Na przodzie znajdują się naszyte kieszenie. Nad kieszenią z lewej strony naszyta jest taśma - rzep do przypięcia dystynkcji. Stójka kombinezonu jest wykonana ze ściągacza w kolorze ciemnozielonym. Na wysokości nadgarstków, dokoła rękawów, jest naszyta taśma odblaskowa w kolorze srebrnym. Na plecach, na żółtym odblaskowym tle, znajduje się napis „INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO”. Na wysokości kostek, dokoła nogawek, jest naszyta taśma odblaskowa w kolorze srebrnym. Kombinezon ochronny nosi się podczas wykonywania czynności kontrolnych, w przypadkach, gdy wymagają tego warunki wykonywania kontroli.

Załącznik nr 2

I. NORMY UMUNDUROWANIA INSPEKTORÓW TRANSPORTU DROGOWEGO - MĘŻCZYZN

Lp.

Wyszczególnienie

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności w miesiącach

1

Spodnie z tropiku

szt.

2

24

2

Spodnie gabardynowe

szt.

2

24

3

Kurtka 3/4 ocieplana uniwersalna

szt.

1

36

4

Bluza służbowa z tropiku

szt.

1

24

5

Bluza służbowa gabardynowa

szt.

1

24

6

Koszula służbowa typu „polo”

szt.

2

12

7

Koszula służbowa z długimi rękawami

szt.

2

12

8

Koszula służbowa z krótkimi rękawami

szt.

2

12

9

Krawat typu wojskowego

szt.

2

12

10

Sweter służbowy

szt.

1

12

11

Czapka służbowa gabardynowa

szt.

1

36

12

Czapka służbowa letnia z daszkiem (typu sportowego)

szt.

1

24

13

Czapka zimowa z daszkiem

szt.

1

36

14

Kombinezon ochronny

szt.

1

36

15

Półbuty skórzane męskie koloru czarnego

para

1

12

16

Trzewiki ocieplane męskie koloru czarnego

para

1

24

17

Rękawiczki skórzane koloru czarnego

para

1

24

18

Kamizelka ostrzegawcza

szt.

2

24

19

Pas główny koloru białego

szt.

1

24

20

Szalik

szt.

2

36

21

Pokrowiec w kolorze białym na czapkę służbową

szt.

2

12

22

Odznaka służbowa na koszulę, kurtkę, sweter i bluzę

szt.

3

12

II. NORMY UMUNDUROWANIA INSPEKTORÓW TRANSPORTU DROGOWEGO - KOBIET

Lp.

Wyszczególnienie

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności w miesiącach

1

Spodnie z tropiku - damskie

szt.

2

24

2

Spodnie gabardynowe - damskie

szt.

2

24

3

Kurtka 3/4 ocieplana uniwersalna

szt.

1

36

4

Bluza służbowa z tropiku

szt.

1

24

5

Bluza służbowa gabardynowa

szt.

1

24

6

Koszula służbowa typu „polo”

szt.

3

12

7

Koszula służbowa z długimi rękawami damska

szt.

2

12

8

Koszula służbowa z krótkimi rękawami damska

szt.

2

12

9

Krawat typu wojskowego

szt.

2

12

10

Sweter służbowy

szt.

1

12

11

Czapka służbowa gabardynowa

szt.

1

36

12

Czapka służbowa letnia z daszkiem (typu sportowego)

szt.

1

24

13

Czapka zimowa z daszkiem

szt.

1

36

14

Kombinezon ochronny

szt.

1

36

15

Półbuty skórzane damskie koloru czarnego

para

1

12

16

Trzewiki ocieplane damskie koloru czarnego

para

1

24

17

Rękawiczki skórzane koloru czarnego

para

1

24

18

Kamizelka ostrzegawcza

szt.

2

24

19

Pas główny koloru białego

szt.

1

24

20

Szalik

szt.

2

36

21

Pokrowiec w kolorze białym na czapkę służbową

szt.

2

12

22

Odznaka służbowa na koszulę, kurtkę, sweter i bluzę

szt.

3

12

1. Lp. 1, 2, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 20 - kolor ciemnozielony.

2. Lp. 6, 7, 8 - kolor jasnozielony.

III. NORMY UMUNDUROWANIA GŁÓWNEGO INSPEKTORA TRANSPORTU DROGOWEGO I JEGO ZASTĘPCY, WOJEWÓDZKICH INSPEKTORÓW TRANSPORTU DROGOWEGO I ICH ZASTĘPCÓW ORAZ PRACOWNIKÓW INSPEKTORATÓW WYKONUJĄCYCH ZADANIA Z ZAKRESU NADZORU I KONTROLI PRACY INSPEKTORÓW

Lp.

Wyszczególnienie

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności w miesiącach

1

Spodnie z tropiku

szt.

1

24

2

Spodnie gabardynowe

szt.

1

24

3

Marynarka z tropiku

szt.

1

48

4

Marynarka gabardynowa

szt.

1

48

5

Kurtka 3/4 ocieplana uniwersalna

szt.

1

48

6

Bluza służbowa gabardynowa*

szt.

1

24

7

Bluza służbowa z tropiku*

szt.

1

24

8

Koszula służbowa typu „polo”*

szt.

2

12

9

Koszula służbowa z długimi rękawami

szt.

2

12

10

Koszula służbowa z krótkimi rękawami

szt.

2

12

11

Sweter służbowy

szt.

1

12

12

Krawat typu wojskowego

szt.

2

12

13

Czapka służbowa gabardynowa

szt.

1

24

14

Czapka służbowa letnia z daszkiem (typu sportowego)

szt.

1

36

15

Czapka zimowa z daszkiem*

szt.

1

36

16

Półbuty skórzane koloru czarnego

para

1

18

17

Trzewiki ocieplane koloru czarnego

para

1

24

18

Rękawiczki skórzane koloru czarnego

para

1

24

19

Kamizelka ostrzegawcza

szt.

1

24

20

Pas główny koloru białego

szt.

1

36

21

Szalik

szt.

1

36

22

Pokrowiec w kolorze białym na czapkę służbową

szt.

2

12

23

Odznaka służbowa na koszulę, kurtkę, sweter i bluzę

szt.

3

12

* Dotyczy Naczelnika Wydziału Inspekcji i Kierownika Oddziału zatrudnianych w Wojewódzkich Inspektoratach Transportu Drogowego.

1. Lp. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 21 - kolor ciemnozielony.

2. Lp. 8 - kolor jasnozielony.

3. Lp. 9, 10 - kolor biały.

Uwaga: Inspektorom wypłaca się ryczałt pieniężny na dwukrotne czyszczenie chemiczne umundurowania w ciągu jednego roku.

Załącznik nr 3

DYSTYNKCJE INSPEKTORÓW INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

[1] Załącznik nr 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 2 listopada 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego (Dz.U. Nr 210, poz. 1553). Zmiana weszła w życie 8 grudnia 2006 r.

[2] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 2 listopada 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego (Dz.U. Nr 210, poz. 1553). Zmiana weszła w życie 8 grudnia 2006 r.

[3] § 4 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 2 listopada 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego (Dz.U. Nr 210, poz. 1553). Zmiana weszła w życie 8 grudnia 2006 r.

[4] § 6 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 2 listopada 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego (Dz.U. Nr 210, poz. 1553). Zmiana weszła w życie 8 grudnia 2006 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00