Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.471.2021.2.MGR

określenie stawki ryczałtu

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 27 kwietnia 2021 r. (data wpływu 6 maja 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 3 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 3 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu.

Ww. wniosek uzupełniony został pismem z dnia 3 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 3 sierpnia 2021 r.).

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą xyz. W ramach prowadzonej działalności nabywa działki pod zabudowę, zleca opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej, uzyskuje pozwolenia na budowę, zleca realizację projektów lub prac wykonawcom (firmom budowlanym) i finalnie sprzedaje wybudowane budynki.

Wybudowane lokale należą do grupy tzw. „małego budownictwa”, tzn. Wnioskodawca zajmuje się budową budynków jednorodzinnych, dwulokalowych w zabudowie szeregowej, która nie jest zabudową wielorodzinną.

W większości przypadków potencjalny nabywca lokalu mieszkalnego pojawia się na etapie budowy. Wówczas z takim klientem zawierana jest umowa rezerwacyjna na okres około czterech tygodni (jest to czas na zgromadzenie przez klienta środków finansowych lub uzyskanie finansowania zewnętrznego). Następnie zawierana jest umowa deweloperska (w formie aktu notarialnego), która to umowa, w świetle prawa cywilnego, stanowi umowę o roboty budowlane. Wnioskodawca w ramach tej umowy zobowiązuje się do wybudowania lokalu o określonym standardzie, a po jego wybudowaniu do przeniesienia jego własności na klienta. Po zakończeniu budowy, Wnioskodawca uzyskuje odpowiednie dokumenty (wydzielenie samodzielnych lokali, przygotowanie dokumentacji geodezyjnej, wypisy, wyrysy), a po ich uzyskaniu zawiera, przed notariuszem, ostateczną umowę przeniesienia własności wybudowanego lokalu na klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00