Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.302.2021.2.KK

Uznanie za przedsiębiorstwo nabywanych składników majątku oraz braku prawa do odliczenia podatku.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 czerwca 2021 r. (data wpływu 1 lipca 2021 r.), uzupełnionym pismem z 10 września 2021 r. (data wpływu 13 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy opisanego zespołu składników majątkowych nabywanych przez Wnioskodawcę za transakcję nabycia przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług ww. czynności na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z transakcją nabycia przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy opisanego zespołu składników majątkowych nabywanych przez Wnioskodawcę za transakcję nabycia przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług ww. czynności na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z transakcją nabycia przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę. Wniosek został uzupełniony 13 września 2021 r. o doprecyzowanie opisu sprawy, przeformułowanie zadanych pytań oraz o przeformułowanie stanowiska własnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Pan A prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: B posiadający numer NIP: (…) i numer REGON: (…) (dalej jako: „Zainteresowany nr 1”) oraz Pan C prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: D posiadający numer NIP: (…) i numer REGON (…) (dalej jako: „Zainteresowany nr 2”) (zwani dalej łącznie jako: „Wspólnicy”), w celu wspólnego prowadzenia zarobkowej działalności gospodarczej zawarli umowę spółki cywilnej pod nazwą: „E” S.C. (NIP: (…), REGON: (…), dalej jako: „Spółka” lub „Zainteresowany nr 3”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00