Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.746.2021.1.PS

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu z tytułu podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 sierpnia 2021 r. (data wpływu 1 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu z tytułu podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

Dnia 1 września 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu z tytułu podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, będącą jednym ze wspólników spółki XY Spółka jawna z siedzibą w Z. Przedmiotowa spółka została zawiązana 31 sierpnia 2004 r., a jej wspólnikami zostali Pani A. B., Pan C. D. i Pan E. B. Przy zawiązaniu Spółki wspólnicy wnieśli wkłady pieniężne (C .D. i E .B. po 20 000 zł każdy) oraz wkład niepieniężny w postaci nieruchomości o wartości 200 000 zł, położonej w Z,, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 1, w obrębie X, o powierzchni 4a11 m, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr 2 (A .B.). Na skutek zbycia ogółu praw i obowiązków jednego ze wspólników Spółki (C .D.) jego żona F .D. (Wnioskodawczyni) stała się wspólnikiem ww. Spółki. Obecna struktura własnościowa przedstawia się w sposób następujący: Pani A .B., Pan F .D. i Pan E .B.. Należy zauważyć, że wspólnicy są osobami spokrewnionymi w ten sposób, że A .B. jest matką F .D. i E .B., a F .D. i E .B. są rodzeństwem. Zgodnie z § 3 umowy Spółki, jej głównym przedmiotem działalności jest wynajem i zarządzanie nieruchomościami na własny rachunek. Spółka figuruje w rejestrze VAT, jako podatnik „zwolniony”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00