Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.760.2021.2.AP

opodatkowanie w formie karty podatkowej świadczonych usług w przedmiocie praktyki lekarskiej

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni - przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 4 sierpnia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 października 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 12 października 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania w formie karty podatkowej świadczonych usług w przedmiocie praktyki lekarskiej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania w formie karty podatkowej świadczonych usług w przedmiocie praktyki lekarskiej.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 12 października 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 12 października 2021 r.), na wezwanie Organu.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni wykonuje zawód lekarza dentysty, tj. wolny zawód, o którym mowa w art. 23 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 1998 r., Nr 144, poz. 930). Działalność ta jest wymieniona w części VIII tabeli będącej załącznikiem nr 3 do ww. ustawy. Swoją działalność wykonuje w oparciu o umowę cywilnoprawną zawartą ze Zleceniodawcą, zwanym w dalszej części: „Kliniką”. W ramach tej umowy osobiście i samodzielnie wykonuje usługi w zakresie ochrony zdrowia jamy ustnej. Przy wykonywanych zabiegach/usługach bezpośrednio współpracuje z jedną asystentką stomatologiczną. Asystentka ta jest zatrudniona przez Zleceniodawcę. Współpraca z asystentką stomatologiczną jest niezbędnym elementem do kompletnego i prawidłowego przeprowadzenia procedur medycznych w zakresie ochrony jamy ustnej, które są bazą usług oferowanych przez Zleceniodawcę pacjentom Kliniki. Umożliwia to zapewnienie wysokiego poziomu usług i komfortu przyjmowanych pacjentów. Asystentka stomatologiczna wykonuje specjalistyczne zadania, które bezpośrednio wynikają z umowy podpisanej przez nią z Kliniką. Asystentka stomatologiczna świadczy swoje konkretne usługi/wykonuje konkretne zadania bezpośrednio na rzecz swojego pracodawcy, tj. Kliniki, za co pobiera wynagrodzenie. Każda z osób współpracujących (Wnioskodawczyni oraz asystentka), działają w ramach swojej specjalności, wykonują specjalistyczne usługi na rzecz Kliniki, a nie dla siebie nawzajem. Poprzez profesjonalne i wspólne działanie, zarówno Wnioskodawczyni - zleceniobiorca, jak i osoba z Nią współpracująca - pracownik Kliniki, zaspokajają potrzeby Kliniki - generują dla niej zysk, a świadcząc usługi na wysokim poziomie zapewniają Klinice dobrą reputację, lojalność pacjentów oraz napływ nowych klientów. Tym samym należy przyjąć, że z usług Wnioskodawczyni oraz osoby z Nią współpracującej korzysta Klinika, gdyż to jej potrzeby i oczekiwania są zaspokajane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00