Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 6 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.452.2021.1.AP

Czy koszty finansowania dłużnego udzielonego spółce transparentnej podatkowo będą stanowiły koszty uzyskania przychodów podatnika proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zyskach spółki transparentnej podatkowo z uwzględnieniem limitu wynikającego z art. 15c ustawy o CIT, przy czym limit ten należy obliczyć osobno dla kosztów finansowania dłużnego poniesionych przez samego podatnika oraz osobno dla kosztów finansowania dłużnego poniesionych przez spółkę transparentną, w której dany podatnik jest wspólnikiem, w odpowiedniej proporcji przypadającej na tego wspólnika.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

7 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 4 października 2021 r.   o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty finansowania dłużnego udzielonego spółce transparentnej podatkowo będą stanowiły koszty uzyskania przychodów podatnika proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zyskach spółki transparentnej podatkowo  z uwzględnieniem limitu wynikającego z art. 15c ustawy o CIT, przy czym limit ten należy obliczyć osobno dla kosztów finansowania dłużnego poniesionych przez samego podatnika oraz osobno dla kosztów finansowania dłużnego poniesionych przez spółkę transparentną, w której dany podatnik jest wspólnikiem, w odpowiedniej proporcji przypadającej na tego wspólnika.

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem:

- Zainteresowanego będącego stroną postępowania: Wnioskodawca lub Y. Sp. z o.o.

- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: Zainteresowany lub Z. S.A.

Opis stanu faktycznego

Zainteresowani są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT") i podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (są rezydentami podatkowymi w Polsce).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00