Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 8 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.170.2022.2.AH

IP Box

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 15 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 sierpnia 2022 r. (data wpływu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 02 kwietnia 2019 r. Wnioskodawca do celów podatkowych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne w efekcie których powstaje program komputerowy (zwany dalej „Oprogramowanie”). Prowadzona przez Wnioskodawcę działalność z zakresu tworzenia Oprogramowania działa dwutorowo:

   - usługi programistyczne świadczone na rzecz Zleceniodawcy, w wyniku których powstaje spersonalizowanie do potrzeb Zleceniodawcy Oprogramowanie. Za przykłady tworzonego Oprogramowania Wnioskodawca wskazuje dodanie do istniejącego systemu wyznaczającego grafiki dla pracowników usprawnień mających na celu redukcję przydzielanych godzin z zachowaniem jakości obsługi i minimalnej obstawy działów. Usprawnienie polegało na logicznym połączeniu działów sklepu w jeden dział w godzinach przewidywanego niskiego ruchu, dzięki czemu można było bardziej zredukować obstawę pracownikami. Zadaniem Wnioskodawcy było zaproponowanie algorytmu, zaprojektowanie oraz wykonanie implementacji oraz opracowanie planu testów potwierdzających poprawność działania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00