Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.675.2022.2.KF

Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej (2020 r. i lata kolejne).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 1 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 27 października 2022 r. (wpływ 27 października 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

W lutym 2020 r. wraz z córką wyprowadziła się Pani z domu, a w czerwcu 2020 r. został orzeczony rozwód. Od wyroku pierwszej instancji były mąż wniósł apelację nie zgadzając się z postanowieniem Sądu co do winy – wyrok orzeczony przez Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok Sądu pierwszej instancji. Ustalenie miejsca zamieszkania córki ustalono przy matce.

W trakcie trwania procesu rozwodowego, złożyła Pani zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przez byłego męża czynów karalnych, polegających na ciągłym nękaniu, prześladowaniu, ubliżaniu w stosunku do Pani osoby jak i córki, oraz wykorzystywaniu dziecka i jego emocji do własnych korzyści procesowych. 7 września 2021 r. były mąż został uznany winnym zarzucanych mu czynów karalnych z art. (...) i inne. Od tego wyroku były mąż także wniósł apelacje, gdzie sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok pierwszej instancji uchylając tylko grzywnę nałożoną na pozwanego. W wyroku nie ma wskazanej pieczy. W przypadku braku porozumienia między podatnikami, którzy zgodnie z rozstrzygnięciem sądu wspólnie wykonują władzę rodzicielską nad małoletnim dzieckiem po rozwodzie lub w trakcie separacji (piecza naprzemienna).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00