Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.80.2022.1.BB

Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia czy momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych tantiem jest dzień wystawienia przez Spółkę faktury VAT (na podstawie raportu sprzedaży przygotowanego przez Kontrahenta).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

19 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych przez Spółkę tantiem (powstania obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Sp. z o.o. z siedzibą w (…) (dalej także jako: „Wnioskodawca”) jest spółką kapitałową prawa polskiego, prowadzącą działalność gospodarczą, której przeważającym przedmiotem jest działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych. Spółka działa w charakterystycznym dla tej branży modelu biznesowym opartym na dystrybucji gier komputerowych za pośrednictwem międzynarodowych, internetowych platform dystrybucyjnych (dalej: „Platforma”).

Ze względu na spadek znaczenia tradycyjnej sprzedaży gier komputerowych zapisanych na fizycznych nośnikach, takie platformy odpowiadają za przeważającą część wolumenu sprzedaży gier komputerowych. Wnioskodawca zawiera z takimi podmiotami stosowne umowy licencyjne, na podstawie których upoważnia je do rozpowszechniania (udzielania sublicencji) do swoich gier na rzecz użytkowników końcowych (graczy, osób fizycznych). Wnioskodawca nie udziela w żadnym wypadku licencji bezpośrednio użytkownikom końcowym, jak też nie dokonuje żadnych rozliczeń finansowych z tymi użytkownikami. Wszystkie rozliczenia są dokonywane bowiem pomiędzy Wnioskodawcą a poszczególnymi Platformami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00