Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-02-23

Korzystają uczeń, szkoła, pracodawcy i region

W tym roku, w ramach programu Erasmus+, na kształcenie i szkolenia zawodowe przewidziane jest prawie 42 mln euro. To o 5 mln euro więcej niż w roku poprzednim. Po środki mogą sięgać różne instytucje, w tym samorządy, którym zależy na podniesieniu jakości edukacji.

Zdecydowana większość budżetu - 35 mln euro - zostanie przeznaczona na dofinansowanie projektów zagranicznych staży i praktyk dla uczniów i nauczycieli szkół zawodowych. Pozostałe 7 tys. euro jest na sfinansowanie współpracy instytucjonalnej szkół, samorządów i pracodawców. Na 23 lutego przypada najbliższy termin składania wniosków. Kolejny ustalono na 23 marca.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji szczególnie zachęca samorządy do składania wniosków do Akcji 2 „Partnerstwa małej skali”. To bowiem szansa na rozwinięcie współpracy z samorządem z innego kraju w obszarze edukacji, kształcenia i szkolenia zawodowego. Celem projektu jest wypracowanie i transfer innowacji dla zapewnienia wysokiej jakości kształcenia, a także wymiana dobrych praktyk. Jest nim też zdobywanie doświadczenia we współpracy międzynarodowej oraz dążenie do zmiany charakteru pracy instytucji na bardziej międzynarodowy. Czas trwania projektu wynosi od 6 do 24 miesięcy. Budżet może sięgnąć 30 tys. lub 60 tys. euro. Wybór jego wysokości odbywa się na etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu. Na budżet składają się zaplanowane i opisane we wniosku działania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00