Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 08.11.2006, sygn. PP/443-63/06, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PP/443-63/06

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy dokonać korekty podatku naliczonego od nabycia środka trwałego.

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E N I E

Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku Białej uznaje stanowisko Podatnika, przedstawione we wniosku, złożonym w tut. urzędzie w dniu 14 września 2006 r., uzupełnionym dnia 27 września 2006 r., o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej obowiązku korygowania podatku naliczonego od zakupionego środka trwałego, który został wniesiony aportem, za nieprawidłowe.

U Z A S A D N I E N I E

W dniu 14 września 2006 r. w tut. urzędzie został złożony wniosek Pana X o udzielenie pisemnej interpretacji o zastosowanie prawa podatkowego w jego indywidualnej sprawie. Oświadczenie, że w sprawie nie toczy się postępowanie podatkowe, kontrolne ani przed sądem administracyjnym zostało uzupełnione pismem z dnia 27 września 2006 r.

Jak stanowi art. 14a § 1 cyt. w sentencji ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art. 14a § 4 cytowanej ustawy, udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00