Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2008, sygn. IBPP2/443-578/08/UH (KAN6129/06/08), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-578/08/UH (KAN6129/06/08)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Przedsiębiorstwa, przedstawione we wniosku z dnia 13 czerwca 2008r. (data wpływu 19 czerwca 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania premii pieniężnych, bonusów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 czerwca 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania premii pieniężnych, bonusów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest wiodącym producentem przypraw w Polsce i zawiera z kontrahentami umowy, na mocy których zobowiązuje się do wypłacania im, w przypadku zakupienia przez nich określonej wartości towarów w przyjętym okresie rozliczeniowym (miesiąc/kwartał/półrocze/rok), premii pieniężnych, które są naliczane w postaci procenta od osiągniętego obrotu, ale nie są one związane z żadną konkretną dostawą, są one związane z przyjętym okresem rozliczeniowym. Gdy kontrahent osiągnie założony w umowie poziom obrotu w określonym przedziale czasowym nabywa prawo do premii pieniężnej. Po upływie okresu rozliczeniowego należna kontrahentowi premia pieniężna jest rozliczana w postaci faktury VAT. Wypłacane premie są uzależnione wyłącznie od przekroczenia określonego w umowach poziomu obrotów. Nie mają one charakteru stałego - jeżeli klient nie osiągnie określonego w umowie poziomu obrotów, to wówczas nie nabywa prawa do premii. Natomiast w związku z różnicami występującymi w interpretacjach wydawanych przez organy podatkowe po dacie wydania wyroku przez NSA - wyrok z dnia 6 lutego 2006r. (I FSK 94/2006) premia pieniężna z tytułu przekroczenia określonego progu zakupów jest dokumentowana w dwojaki sposób:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00