Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2011, sygn. ITPB1/415-226/11/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-226/11/PSZ

1. Czy w przypadku korzystania z samochodu na podstawie umowy leasingu, możliwe jest zaliczanie rat leasingowych i innych kosztów jego utrzymania do kosztów uzyskania przychodów?
2. Czy w przypadku zakup samochodu na kredyt, możliwe jest wpisanie go do ewidencji środków trwałych i zaliczanie jego amortyzacji wraz z odsetkami kredytowymi i innymi kosztami eksploatacji do kosztów uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 lutego 2011 r. (data wpływu 28 lutego 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z najmu wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodu osobowego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z najmu wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodu osobowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Jest Pani właścicielem kamienicy. Łączna powierzchnia mieszkalna budynku wynosi ok. 1400 m co stanowi 21 lokali, w których zamieszkuje ok. 80 osób. Z otrzymanych dochodów rozlicza się Pani z Urzędem Skarbowym na zasadach ogólnych. Nie prowadzi Pani przy tym działalności gospodarczej w formalnym rozumieniu tego słowa, a środki finansowe uzyskiwane z najmu traktowane są jako dodatkowe źródło przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00