Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.08.2011, sygn. ILPP2/443-816/11-3/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-816/11-3/AKr

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2011 r. (data wpływu 18 maja 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 maja 2011 r. (data wpływu 23 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem w dniu 23 maja 2011 r. o informację dotyczącą celu złożenia wniosku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W prowadzonej firmie Wnioskodawca zajmuję się montażem i konserwacją dźwigów osobowych i towarowych. Sprzedaż służy czynnościom wyłącznie opodatkowanym.

Zainteresowany jestem czynnym podatnikiem VAT. Posiadając odpowiednie uprawnienia dodatkowo zawarł umowę zlecenia z Zakładem Doskonalenia Zawodowego na przeprowadzenie kursu szkoleniowego związanego z przekazaniem informacji o przepisach Urzędu Dozoru Technicznego, budowie i zasadzie działania urządzeń technicznych oraz bezpieczeństwa w systemie eksploatacji urządzeń.

Zakres usług kursu obejmuje zarówno samo prowadzenie szkoleń, jak i przygotowanie ich programu. Uczestnicy szkolenia zdają egzamin państwowy przeprowadzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Przeprowadzone szkolenie i zdany egzamin państwowy dają uprawnienia do wykonywania czynności związanych z montażem i konserwacją urządzeń dźwigowych, wtedy uczestnicy samodzielnie odpowiadają za wykonywaną pracę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00