Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2011, sygn. IPPP3/443-417/11-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-417/11-2/JK

opodatkowanie usługi świadczonej przez psychologa na rzecz sądu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 10.03.2011 r. (data wpływu 14.03.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi świadczonej przez psychologa na rzecz sądu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.03.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi świadczonej przez psychologa na rzecz sądu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest psychologiem, prowadzącym działalność gospodarczą. W lutym 2011 roku świadczył usługę dla Sądu Metropolitalnego polegającą na:

  • badaniu osób ubiegających o stwierdzenie nieważności ich małżeństwa w zakresie ich zdolności psychicznych do podjęcia i wypełniania istotnych obowiązków małżeńskich w tym małżeństwie (stwierdzenie lub wykluczenie choroby psychicznej lub zaburzenia osobowości, zdolności do budowania relacji, funkcjonowania w związku, zdolności do kompromisu, emocjonalności i funkcjonowanie społeczne; dojrzałość psycho-emocjonalna i społeczna)
  • badaniu osób ze stwierdzoną nieważnością ich poprzedniego małżeństwa z przyczyn natury psychicznej ubiegających się o zgodę na ponowne małżeństwo, w zakresie ich zdolności psychicznej do podjęcia i wypełniania istotnych obowiązków małżeńskich (stwierdzenie lub wykluczenie choroby psychicznej lub zaburzenia osobowości, zdolność do budowania relacji, funkcjonowania w związku, zdolność do kompromisu, emocjonalność i funkcjonowanie społeczne, dojrzałość psycho-emocjonalna i społeczna).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00