Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2011, sygn. IPPP1-443-1072/11-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1072/11-2/EK

Stawka podatku, moment powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku VAT dla świadczonej usługi zastępstwa inwestycyjnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.06.2011 r. (data wpływu 08.07.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczania podatku VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczania podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka z o.o. Spółka komandytowa (zwana dalej Wnioskodawcą) wraz z dwiema osobami fizycznymi oraz sp. z o.o. zakupiła nieruchomość gruntową wraz z budynkiem do rozbiórki i postawienia nowego budynku o funkcji mieszkalno - handlowej. Następnie sp. z o.o. przekazała swoje udziały jako aport do Wnioskodawcy, którego jest komplementariuszem. Założenia inwestycyjne: wybudowanie budynku o funkcji mieszkalno handlowej, następnie sprzedaż lokali mieszkalnych z udziałami w gruncie i pozostawienie - przez wszystkich inwestorów - powierzchni handlowej z udziałem w gruncie, celem dalszego wynajmu.

Założenie ekonomiczne: prowadzenie budowy za środki finansowe Wnioskodawcy, rozliczenie nakładów pomiędzy współudziałowcami po sprzedaży mieszkań, na podstawie odpowiedniej umowy, gdzie kluczem podziału będzie wysokość udziałów w gruncie. Wnioskodawca z uwagi na posiadane środki finansowe wejdzie w rolę Inwestora zastępczego. Wnioskodawca wykona usługę na rzecz pozostałych Inwestorów polegającą na przygotowaniu, organizacji i realizacji procesu inwestycyjnego w zakresie budowy obiektu mieszkalno - handlowego i sprzedaży lokali mieszkalnych. Wnioskodawca w zawartej umowie o zastępstwo inwestycyjne określi, że usługa na rzecz pozostałych Inwestorów wykonana jest z datą otrzymania zapłaty z tytułu dostawy ostatniego lokalu mieszkalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00