Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2012, sygn. ILPP4/443-195/12-4/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-195/12-4/EWW

Podatek od towarów i usług w zakresie dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz obowiązku podatkowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2012 r. (data wpływu 11 maja 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 9 lipca 2012 r. (data wpływu 11 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • prawidłowe - w zakresie dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego,
  • nieprawidłowe - w zakresie obowiązku podatkowego.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz obowiązku podatkowego. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 9 lipca 2012 r. (data wpływu 11 lipca 2012 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza wystartować w przetargu na dostawy opakowań dla dużej globalnej firmy, tj. firmy N., posiadającej wiele zakładów na terenie Europy. W przypadku wygrania przetargu będzie dostarczać swoje wyroby (opakowania) do N. Niemcy i N. Francja. Warunkiem niezbędnym po wygraniu przetargu jest dostarczanie wyrobów do magazynów konsygnacyjnych (call-of-stock), które kontrahent wskaże jako swoje magazyny. Wyroby (opakowania) są przeznaczone tylko i wyłącznie dla określonego odbiorcy z konkretnego zakładu (i kraju) i zostaną sprzedane z magazynu wyłącznie na rzecz kontrahenta Spółki który jest wyłącznym nabywcą towarów, po tym jak znajdą się one w magazynie odpowiedniego kraju członkowskiego UE. Przykładowo - jeżeli dostawy do N. Francja będą dotyczyły zakładu w I., to wyroby (opakowania) dotyczące tylko tego zakładu będą przez nią dostarczone do magazynu typu call-of-stock w I. i będą mogły być sprzedane tylko dla tego zakładu. Skład konsygnacyjny zostanie utworzony dla konkretnego kontrahenta. Koszty usług magazynowych logistycznych będą obciążały Spółkę. Zgodnie z procedurą, jej wyroby będą pobierane z magazynów przez odbiorców, stosownie do bieżących potrzeb produkcyjnych (tzw. dostawy just in time). Do momentu pobrania wyrobów z magazynów przez odbiorców prawo do rozporządzania towarami jak właściciel przysługuje tylko Zainteresowanemu i przechodzi na jego kontrahenta w momencie pobrania towarów z magazynu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00