Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2013, sygn. ITPB3/423-168a/13/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-168a/13/PST

Czy w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzeniem prac remontowych wynikających z konieczności dokonywania przeglądów okresowych, Spółka prawidłowo ujmuje je w czasie zarówno dla celów bilansowych jak i podatkowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 kwietnia 2013 r. (data wpływu 16 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów (kosztów podatkowych) wydatków na remonty składników majątku (barek wodnych) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów (kosztów podatkowych) wydatków na remonty składników majątku (barek wodnych).

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Przedmiotem działalności Spółki jest transport wodny śródlądowy. Obecnie Spółka posiada 4 barki. W związku z prowadzoną działalnością Spółka, poza kosztami bezpośrednio związanymi z uzyskaniem przychodu, ponosi wydatki pośrednie związane z prowadzoną działalnością, są to między innymi przeglądy okresowe barek i związane z nimi prace remontowe. Spółka musi dokonywać przeglądu barek raz na 5 lat w celu uzyskania dokumentów uprawniających do dalszej żeglugi. W tym celu Spółka przeprowadza remonty mające na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej środków trwałych, utraconej lub zmniejszonej na skutek eksploatacji. Prace te nie mają charakteru ulepszenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00