Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2013, sygn. ILPP3/443-5/13-3/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-5/13-3/TW

Podatek akcyzowy w zakresie znaków akcyzy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2013 r. (data wpływu 18 stycznia 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 stycznia 2013 r. (data wpływu 21 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie znaków akcyzy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie znaków akcyzy.

Wniosek uzupełniono w dniu 21 stycznia 2013 r. w zakresie wydruku przelewu elektronicznego należnej opłaty.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej również Spółka) zamierza sprowadzać do kraju w trybie nabycia wewnątrzwspólnotowego wyroby alkoholowe (wina i inne wyroby spirytusowe) podlegające wymogom oznaczania znakami akcyzy. W tym celu wystąpił on do organów podatkowych o wydanie zezwolenia na działanie w charakterze zarejestrowanego odbiorcy.

Przygotowując się do ww. przedsięwzięcia Spółka przystąpiła do opracowania m.in. instrukcji reklamacyjnych (norm wewnętrznych) mających na celu określenie wszystkich potencjalnych zachowań w sytuacjach ujawnienia rozbieżności jakościowych i ilościowych w przesyłkach.

W trakcie ww. prac pojawiły się jednak wątpliwości dotykające nie tyle sfery wyrobów akcyzowych, co rozliczenia banderol naniesionych na wspomniane towary. Objęły one przypadki postępowania ze znakami akcyzowymi przy tzw. stłuczkach, które to prowadzą do zniszczenia wyrób akcyzowych bez utraty banderol.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00