Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2013, sygn. ILPB4/423-196/13-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-196/13-2/MC

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej prac rozwojowych nabytego know - how.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2013 r. (data wpływu 07 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej prac rozwojowych nabytego know - how jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej prac rozwojowych nabytego know - how.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w branży chemicznej. W chwili obecnej działalność Spółki jest skupiona na budowie innowacyjnej instalacji służącej do produkcji ultra czystego kwasu monochlorooctowego (dalej również: kwas MCAA). Wybudowanie instalacji umożliwi Spółce uzyskiwanie przychodów z działalności operacyjnej.

W dniu 25 lipca 2012 r. Spółka zawarła umowę przeniesienia praw z podmiotem z grupy kapitałowej, który także prowadził prace nad technologią produkcji MCAA. Zbywca, w wyniku prowadzonych prac, opracował technologię produkcji kwasu MCAA, w szczególności opracował wiedzę specjalistyczną, formuły, specyfikacje techniczne i specyfikacje produktu, opisy urządzeń, doświadczenie techniczne i biznesowe. W efekcie zawarcia umowy, Spółka nabyła dokumentację zawierającą koncepcyjny opis technologii produkcji kwasu MCAA (projekt bazowy), tj. wartość stanowiącą równowartość uzyskanych informacji związanych z wiedzą w dziedzinie przemysłowej w zakresie technologii produkcji kwasu MCAA (know - how).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00