Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2013, sygn. IBPP4/443-485/13/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-485/13/BP

Czy firma X może nabywać wewnątrzwspólnotowo alkohol etylowy całkowicie skażony wg receptury węgierskiej, słoweńskiej, lub łotewskiej z Niemiec w procedurze zwolnienia z podatku akcyzowego oraz bez wymogu posiadania składu podatkowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2013r. (data wpływu 25 lipca 2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie nabycia wewnątrzwspólnotowego alkoholu etylowego całkowicie skażonego wg receptury węgierskiej, łotewskiej lub słoweńskiej z Austrii bądź Niemiec w procedurze zwolnienia z podatku akcyzowego (pytania 2 i 3) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2013r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie nabycia wewnątrzwspólnotowego alkoholu etylowego całkowicie skażonego wg receptury węgierskiej, łotewskiej lub słoweńskiej z Austrii bądź Niemiec w procedurze zwolnienia z podatku akcyzowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Firma zamierza nabywać alkohol całkowicie skażony wg receptury słoweńskiej, węgierskiej lub łotewskiej z Austrii.

Firma zamierza nabywać alkohol całkowicie skażony wg receptury słoweńskiej, węgierskiej lub łotewskiej z Niemiec.

Firma nie ma pozwolenia na prowadzenie składu podatkowego.

W związku z powyższym zadano następujące pytania:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00