Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2013, sygn. IPPP3/443-350/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

opodatkowanie podatkiem akcyzowym sprzedawanych w komisie samochodów osobowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22.04.2013 r. (data wpływu 25.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego jest:

  • prawidłowe w zakresie opodatkowania podatkiem akcyzowym sprzedawanych w komisie samochodów osobowych oraz deklaracji podatkowych, jakie należy składać jak również określenia podstawy opodatkowania,
  • nieprawidłowe w zakresie terminu, w jakim należy składać deklaracje podatkowe oraz wpłacać podatek akcyzowy z tytułu sprzedaży na terytorium kraju samochodu osobowego.

UZASADNIENIE

W dniu 25.04.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania podatkiem akcyzowym samochodów osobowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na sprzedaży pojazdów osobowych i ciężarowych oraz działalność leasingową. W ramach rozwoju firmy, nowy model biznesowy zakłada współpracę z partnerami zagranicznymi, pochodzącymi z obszaru Unii Europejskiej, która będzie polegała na prowadzeniu przez Wnioskodawcę składu konsygnacyjnego dla samochodów osobowych i ciężarowych dostarczanych przez tych partnerów. W tym celu Wnioskodawca podpisze z nimi umowy składu konsygnacyjnego (połączenie umowy komisu i umowy składu). Przedmiotem umowy będzie świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży (komis) oraz składowanie pojazdów, będących własnością Komitentów w lokalizacji Komisanta (Wnioskodawcy) na terenie Polski. Nadmienić należy, że pojazdy te będą własnością Komitentów do chwili znalezienia nabywcy przez Komisanta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00