Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2014, sygn. ITPP1/443-468/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-468/14/DM

Czy w przedstawionej sytuacji faktycznej obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu wykonania (zakończenia) usługi budowlanej, tj. wystawienia faktury VAT i jej rozliczenia w deklaracji VAT-7 zgodnie z przepisami został rozpoznany prawidłowo, tj. zgodnie z prawem podatkowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 30 kwietnia 2014 r.), uzupełnionym w dniach 13 i 27 czerwca 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2014 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniach 13 i 27 czerwca 2014 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie m.in. świadczenia usług budowlano-montażowych. W 2013 r. Wnioskodawca wykonał usługę budowlaną (zabezpieczenie antykorozyjne) na rzecz zamawiającego (P S.A.). Po wykonaniu usługi (zakończeniu robót) wystawiono fakturę VAT z datą sprzedaży i wystawienia 31 maja 2013 r. Obowiązek podatkowy z ww. faktury powstał i został rozliczony w deklaracji VAT-7 zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług (w brzmieniu przed 1 stycznia 2014 r.). Zamawiający nie przyjął ww. faktury tj. faktura została odesłana wystawcy z potwierdzeniem jej wpływu do zamawiającego. Powodem nieprzyjęcia faktury według zamawiającego był brak dokumentacji powykonawczej tj. m.in. protokołów odbioru, innej dokumentacji umownej. W wyniku prowadzonych negocjacji z zamawiającym, w dniu 18 marca 2014 r. została wystawiona faktura korygująca do faktury pierwotnej, w której dokonano częściowego obniżenia wartości usługi budowalnej. Faktura korygująca wraz z duplikatem faktury pierwotnej została wysłana do zamawiającego. Zamawiający odesłał ponownie do wystawcy zarówno korektę faktury, jak i duplikat faktury pierwotnej z uzasadnieniem, że w wyniku braku dokumentacji powykonawczej oraz innych spornych kwestii żąda dokonania korekty faktury pierwotnej do wartości 0 zł i wystawienia faktury za wykonane w maju 2013 r. usługi z datą bieżącą (kwiecień 2014 r.). W okresie od 31 maja 2013 r. do dnia datowania wniosku Wnioskodawca nie wykonywał żadnych usług na rzecz zamawiającego. Wystawiona faktura korygująca została rozliczona w deklaracji VAT-7 zgodnie z obowiązującymi przepisami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00