Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2014, sygn. IBPBI/2/423-560/14/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-560/14/MS

Czy koszty (netto) kapitalnego remontu turbozespołu, ujęte (zaksięgowane) w księgach rachunkowych na kontach zespołu 4 i kontach 64 i 490 (w sposób przedstawiony w zdarzeniu przyszłym) pod datami przypadającymi w roku 2014, winny być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów roku 2014?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 30 kwietnia 2014 r. (data wpływu do tut. BKIP 9 maja 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy koszty remontu turbozespołu powinny być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 maja 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy koszty remontu turbozespołu powinny być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zaplanował przeprowadzić remont kapitalny turbozespołu będącego środkiem trwałym w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o PDOP. Turbozespół jest zespołem urządzeń składających się z turbiny, generatora, urządzeń i instalacji podstawowych oraz pomocniczych funkcjonalnie związanych z turbiną i generatorem. Turbozespół służy do produkcji ciepła i energii elektrycznej stanowiącej (wraz z ich sprzedażą) zasadniczy przedmiot działalności gospodarczej Wnioskodawcy. Remont kapitalny turbozespołu ma na celu przywrócenie stanu technicznego urządzeń i odzyskanie utraconej mocy elektrycznej nie mniejszej niż określona wartość wyrażona w MW. W celu przeprowadzenia remontu kapitalnego turbozespołu Wnioskodawca zawarł z zewnętrznym wykonawcą stosowną umowę. Prace wstępne (przygotowawcze) do remontu turbozespołu rozpoczęły się w kwietniu 2014 r., zaś rozpoczęcie prac remontowych wykonywanych bezpośrednio na turbozespole planowane jest na czerwiec 2014 r. Prace te następnie będą trwać przez kilka następnych miesięcy w 2014 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00