Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2014, sygn. IPPB5/423-211/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-211/14-2/AM

Czy wydatki na nabycie usług gastronomicznych (obiady i lunche biznesowe) oraz poczęstunki, napoje itp. ponoszone przez Spółkę w bezpośrednim związku i w trakcie typowych spotkań biznesowych z kontrahentami lub potencjalnymi klientami, prowadzonych (organizowanych ) w lokalach zewnętrznych (restauracjach itp.) lub w siedzibie Spółki, mogą stanowić koszt uzyskania przychodu dla Spółki? Czy koszty nabycia towarów i usług, w szczególności, koszty nabycia alkoholu, artykułów spożywczych, gadżetów, koszty wyżywienia, zakwaterowania oraz ubrań dla hostess, ponoszone przez Spółkę w celu i w bezpośrednim związku ze świadczonymi przez Spółkę usługami kompleksowej organizacji i obsługi Imprez (różnego rodzaju eventów, spotkań, pokazów mody, przyjęć i bankietów, konferencji i sympozjów), mogą stanowić koszty uzyskania przychodu dla Spółki i czy koszty takie należy zaliczyć do kosztów bezpośrednich, związanych (bezpośrednio) z przychodami osiąganymi przez Spółkę z tytułu świadczenia powyższych usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2014 r. (data wpływu 7 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na nabycie usług gastronomicznych, poczęstunki, napoje ponoszonych w trakcie spotkań biznesowych jest prawidłowe;
  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami wydatków dotyczących wykonania usług organizacji i obsługi Imprez .
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00