Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2014, sygn. IPPB5/423-887/14-2/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-887/14-2/MW

w zakresie określenia momentu powstania przychodu podatkowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 września 2014 r. (data wpływu 19 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (osoba prawna) prowadzi działalność gospodarczą jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje sprzedaży swoich wyrobów. Jednym z rozwiązań biznesowych unormowanych w ramach umów zawieranych z kontrahentami jest przeniesienie ryzyka związanego z towarem i prawa do dysponowania tym towarem jako właściciel w momencie dostawy do magazynu kontrahenta, która jest określona na konkretny dzień i godzinę. Przy dokonaniu takiej dostawy następuje wydanie dokumentów umożliwiających rozporządzanie towarem jak właściciel. Dokumentami takimi są faktury sprzedaży, dokumenty WZ, ewentualnie dokumenty pochodzenia towaru. Faktury wystawiane są elektronicznie w momencie wyjścia z magazynu Spółki i elektronicznie w momencie wystawienia przekazywane kontrahentowi (faktura u kontrahenta wcześniej niż WZ). Odbiorca potwierdza odbiór towaru na WZ Spółki i wystawia swój dokument przyjęcia PZ.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00