Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2015, sygn. ITPB3/423-550/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-550/14/PS

Czy opisaną halę namiotową zakwalifikować należy w świetle Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji środków trwałych (KŚT) do grupy 806 jako niezwiązaną trwale z gruntem - inne budowle ze stawką amortyzacyjną 10%, czy zastosować załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zakwalifikować te halę do grupy 8 ze stawką amortyzacyjną 20%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2014 r. (data wpływu 21 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania odpowiedniej stawki amortyzacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania odpowiedniej stawki amortyzacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podpisała umowę na montaż hali namiotowej, która nie będzie trwale związana z gruntem. Wymiary hali namiotowej 20m x 65m x 4 m wysokość, wysokość w kalenicy 7,25 m. Obiekt składa się z ram aluminiowych wykonanych z profili zamkniętych prostokątnych (słupy i rydle skośne). Ramy powtarzalne o węzłach sztywnych i z sztywnym połączeniem z blachą podporową. Płatwie okapowe z profili zamkniętych. Płatwie mocowane do ram za pomocą połączeń stalowych (wkładów) ze stali skręcanych śrubami. W ramach pośrednich ściąg linowy z liny. Dach wykonany z plandeki PCV o gramaturze 680g/m sklasyfikowany pod względem palności jako niezapalny atestem wydanym przez ITB. Poszycie układane jest na rydlach aluminiowych i naciągane za pomocą systemu belek stalowych i pasów naciągowych. Zakotwienie przykrycia namiotowego do posadowienia za pomocą kotew Fischer FTR M16x190 mm. Ściany wykonane z płyty warstwowej o gr 60mm o rdzeniu poliuretanowym. Obiekt tymczasowy typu namiotowego, połączony z podłożem za pomocą śrub.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00