Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2016, sygn. ILPP4/4512-1-378/15-2/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-378/15-2/JN

Podatek od towarów i usług w zakresie okresu, w jakim należy ujmować w deklaracji VAT faktury korygujące sprzedaż z tytułu udzielonego skonta.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2015 r. (data wpływu 18 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu, w jakim należy ujmować w deklaracji VAT faktury korygujące sprzedaż z tytułu udzielonego skonta jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 listopada 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu, w jakim należy ujmować w deklaracji VAT faktury korygujące sprzedaż z tytułu udzielonego skonta.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Na początku 2015 r. Spółka rozpoczęła sprzedaż usługi obróbki mechanicznej dla kontrahenta z Węgier, z którym ma podpisaną umowę na wyżej wymienioną usługę. Dla celów podatku VAT usługa została rozpoznana jako uszlachetnianie, dla której miejscem opodatkowania na podstawie art. 28b jest kraj usługobiorcy, czyli jako czynność niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem VAT na terenie RP. W umowie widnieje zapis, że jeżeli kontrahent zapłaci przed terminem płatności, przysługuje mu rabat określony procentowo, za każdy dzień wcześniejszej zapłaty. Termin płatności za usługę wynosi 120 dni. Najczęściej zdarza się tak, że kontrahent korzysta ze swojego prawa i płaci przed terminem. Po otrzymaniu wpłaty przez kontrahenta i weryfikacji kwoty zmniejszenia, Spółka wystawia niezwłocznie fakturę korygującą, dokumentującą udzielony rabat. W związku z tym, w jednym miesiącu oprócz sprzedaży dotyczącej danego miesiąca w ewidencji dla celów VAT, Spółka wykazuje również korekty dotyczące faktur wystawionych we wcześniejszych okresach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00