Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2016, sygn. IBPB-2-2/4511-526/16/MMa, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-526/16/MMa

Czy wypłacanie przez Wnioskodawcę na rzecz pracowników kwot, tytułem zwrotu poniesionych przez pracowników kosztów używania prywatnych samochodów w celu odbycia jazd lokalnych ściśle związanych z wykonywaniem obowiązków wynikających z zawartych umów o pracę lub zadań służbowych zleconych przez Spółkę (nie będących podróżami służbowymi, w rozumieniu Kodeksu pracy), skutkować będzie powstaniem po stronie tych pracowników przychodu ze stosunku pracy, a w konsekwencji, czy na Wnioskodawcy ciążyć będzie obowiązek pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tego tytułu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 28 kwietnia 2016 r. (data otrzymania 2 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu w celach służbowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 maja 2016 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu w celach służbowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca będący spółką akcyjną (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w branży budowlanej. Do segmentów operacyjnych Wnioskodawcy zalicza się między innymi działalność budowlano-remontowa. Wnioskodawca realizuje projekty budowlano-montażowe na terytorium całego kraju. Dodatkowo, oprócz wspomnianych projektów budowlano-montażowych, Wnioskodawca zajmuje się także realizacją projektów deweloperskich polegających na budowie wielorodzinnych budynków mieszkalnych w miejscu swojej siedziby.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00