Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2016, sygn. IPPB6/4510-451/16-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-451/16-2/AP

Przedstawiony we wniosku sposób rozliczeń należności/zobowiązań w systemie nettingowym nie prowadzi do możliwości rozpoznania przez Spółkę podatkowych różnic kursowych. Dotyczy to nie tylko operacji opisanych w punkcie 3c i 5 wniosku (przedmiot pytania), ale także operacji w punktach 1, 2, 4, 6 (pozostałe).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2016 r. (data wpływu 12 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych w systemie nettingu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych w systemie nettingu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz podatnikiem VAT UE w rozumieniu ustawy o VAT.

  1. M. Sp. z o.o. (Spółka) uczestniczy w systemie nettingu, w ramach którego regulowane są wzajemne należności/zobowiązania spółek z Grupy M. Netting leaderem jest T. AG (Netting Leader).
  2. 20-dnia miesiąca następującego po miesiącu wystawienia faktur przychodowych/otrzymania faktur kosztowych:
    1. Następuje przeksięgowanie należności/zobowiązań (pojedynczych pozycji) z kont rozrachunkowych z poszczególnymi spółkami z Grupy M. będącymi uczestnikami nettingu (Uczestnicy Nettingu) na konto rozrachunkowe z Netting Leaderem.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00