Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2016, sygn. IPPB3/4510-729/16-3/JBB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-729/16-3/JBB

W momencie otrzymania Ceny z tytułu zawarcia umów o charakterze umowy o subpartycypację, Wnioskodawca nie będzie uprawniony do rozpoznania w kosztach podatkowych wydatków z tytułu ceny nabycia wierzytelności oraz Kosztów windykacyjnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015r., poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015r., poz.643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko & przedstawione we wniosku z dnia 08.07.2016r. (data wpływu 11.07.2016r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  1. ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu Ceny jest prawidłowe.
  2. kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lipca 2016r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów podatkowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce utworzoną według prawa polskiego, będącą polskim rezydentem podatkowym (tj. Spółka podlega opodatkowaniu w Polsce od całości osiąganych dochodów bez względu na ich źródło). Działalność gospodarcza Spółki polega m.in. na dostarczaniu klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom planów ratalnych w ubezpieczeniach a także na nabywaniu wierzytelności z tytułu umów ubezpieczenia od podmiotów z branży ubezpieczeniowej (dalej: Portfele wierzytelności) w zamian za określoną w umowach cenę nabycia (dalej: Cena nabycia).

Nabycie Portfeli wierzytelności następuje na podstawie umów cesji wierzytelności. Cena nabycia Portfeli wierzytelności jest częściowo rozpoznawana przez Spółkę dla celów podatkowych w momencie otrzymywania częściowych spłat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00