Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2017, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.387.2017.1.MW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.387.2017.1.MW

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2017 r. (data wpływu 5 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (zwana dalej Wnioskodawcą) jest spółką osobową jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, prowadzącą przedsiębiorstwo pod własną firmą, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, posiadającą numer identyfikacji podatkowej.

Wnioskodawca zamierza rozpocząć prowadzenie działalności m.in. w zakresie finansowej działalności usługowej z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych (PKD 64.99.Z), działalności wspomagającej usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych (PKD 66.19.Z), a także działalności w zakresie pozostałego pośrednictwa pieniężnego (PKD 64.19.Z.). Wnioskodawca zamierza w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczyć usługi pośrednictwa finansowego.

Usługa pośrednictwa finansowego ma stanowić usługę świadczoną na rzecz stron transakcji finansowej, za którą te podmioty będą wypłacać prowizję (% od wartości zawartej umowy). Celem usługi będzie dążenie do zawarcia umowy pomiędzy stronami, których to przedmiotem będą instrumenty finansowe w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (tekst jednolity Dz. U. 2016 r., poz. 1636, z późn. zm.) (zwanej dalej Ustawą o Obrocie Instrumentami Finansowymi). W szczególności, Wnioskodawca zamierza wykonywać czynności na podstawie umowy o współpracy pomiędzy Wnioskodawcą a B (dalej jako Towarzystwo), polegające na poszukiwaniu i kontaktowaniu się z osobami i podmiotami potencjalnie zainteresowanymi objęciem instrumentów finansowych emitowanych przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez Towarzystwo. Celem tej usługi jest objaśnienie potencjalnemu klientowi modelu funkcjonowania funduszy inwestycyjnych. Zadaniem Wnioskodawcy będzie przekazywanie informacji o warunkach świadczenia usług przez Towarzystwo, a w konsekwencji kontaktowaniu potencjalnego klienta z pracownikiem towarzystwa uprawnionym do udzielania szczegółowych informacji o funduszu i certyfikatach inwestycyjnych. Zadaniem Wnioskodawcy jest również dokonywanie wstępnej analizy i kwalifikacji profilu inwestorskiego podmiotów i osób potencjalnie zainteresowanych ofertą Towarzystwa. Powyższe czynności Wnioskodawca będzie wykonywał za pośrednictwem swoich organów, pracowników i współpracowników, z których utworzy grupę sprzedażową, którą będzie nadzorował. W istocie więc Wnioskodawca za pośrednictwem swojej grupy sprzedażowej będzie wykonywał czynności prowadzące do zawarcia umowy pomiędzy klientem a Towarzystwem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00