Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2017, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.303.2017.2.MKA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.303.2017.2.MKA

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2017 r. (data wpływu 11 października 2017 r.), uzupełnionym w dniu 26 października 2017 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Syn Wnioskodawcy jest osobą niepełnoletnią, niepełnosprawną cierpiącą na mózgowe porażenie dziecięce w formie A. Jego niepełnosprawność jest potwierdzona w formie orzeczenia o niepełnosprawności wydanego przez właściwy organ. Orzeczenie o niepełnosprawności posiada nieprzerwanie od 2011 r.

W 2013 r. syn został poddany operacji w szpitalu dziecięcym. Wybór szpitala wynikał z tego, że placówka ta specjalizuje się w tego rodzaju operacjach, wykonuje je od kilkunastu lat (ponad 2 tysiące przeprowadzonych operacji) i jest uznawany za wiodący ośrodek na świecie (...). Zabieg ten miał na celu eliminację (...), której występowanie jest jedną z głównych przyczyn (...) oraz uniemożliwia prawidłowy rozwój motoryczny dziecka (...). Jednym z warunków skuteczności operacji było niezwłoczne rozpoczęcie intensywnej, codziennej, ukierunkowanej rehabilitacji zaraz po opuszczeniu szpitala przez fizjoterapeutów specjalizujących się w rehabilitacji osób po operacjach (...). Rehabilitacja ta trwała prawie cały miesiąc i była przeprowadzona przez ośrodek rehabilitacyjny przy szpitalu. Skuteczność operacji jak i samego procesu rehabilitacji została potem potwierdzona przez polskich lekarzy, fizjoterapeutów oraz także przez obserwacje Wnioskodawcy (nabycie przez syna nowych umiejętności np. jazda na rowerze, pływanie, samodzielne schodzenie po schodach, poprawa wzorca chodu, bliższy prawidłowemu zakres ruchu w stawach, itd.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00