Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.4.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Obowiązki związane z obrotem wyrobami akcyzowymi (olejami smarowymi)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 listopada 2017 r. (data wpływu 3 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych z obrotem wyrobami akcyzowymi (olejami smarowymi) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 stycznia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych z obrotem wyrobami akcyzowymi (olejami smarowymi).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

A. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest francuską spółką nieposiadającą siedziby na terytorium Polski. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany w Polsce dla celów akcyzy, nie posiada również żadnych zezwoleń wydanych zgodnie z ustawą akcyzową.

Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży środków chemicznych do kontrahentów z Polski, Unii Europejskiej oraz spoza Unii Europejskiej. Środki chemiczne są produkowane w Polsce przez kontrahenta Spółki (dalej: Kontrahent), który produkuje je z produktów powierzonych przez Spółkę lub zakupionych przez Kontrahenta na koszt Spółki (Kontrahent nabywa produkty a następnie obciąża Spółkę ich kosztem wystawiając stosowną fakturę VAT).

Wyprodukowane środki chemiczne są własnością Spółki. Kontrahent obciąża Spółkę kosztem usługi produkcyjnej na podstawie faktury VAT.

Wśród materiałów, które są wykorzystywane do produkcji środków chemicznych znajdują się oleje smarowe klasyfikowane do kodu CN 2710 19 99. Oleje te są wykorzystywane jako składnik produkowanych środków chemicznych, w konsekwencji są przeznaczone do wykorzystania do celów innych niż napędowe lub opałowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych, albo jako oleje smarowe do silników albo do produkcji paliw silnikowych, olejów opałowych, dodatków lub domieszek do paliw silnikowych lub olejów smarowych do silników.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00