Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2018, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.22.2018.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.22.2018.1.MC

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2018 r. (data wpływu 18 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką polskiego prawa handlowego prowadzącą działalność w branży technologicznej, w przedmiocie projektowania, tworzenia i wdrażania rozwiązań z zakresu systemów zabezpieczeń i healthcare, na zlecenie podmiotów trzecich.

W tym celu Spółka zatrudnia zespół programistów, który realizuje innowacyjne projekty informatyczne zarówno webowe, jak i aplikacje mobilne. W ramach wykonywanych zadań programiści zatrudnieni przez Wnioskodawcę między innymi realizują technologicznie zaawansowane rozwiązania, szczególnie w zakresie programowania. Między innymi uczestniczą w projektowaniu oprogramowania, tworzą i opracowują całość lub część kodu źródłowego oprogramowania, opracowują dokumentację oprogramowania.

W wyniku opisanych działań, stanowiących pracę twórczą programistów, powstają między innymi fragmenty kodów źródłowych oprogramowania, opracowania tego kodu, dokumentacje techniczne oraz analizy i projekty wdrożeń oprogramowania. Rezultatem tych działań mogą być utwory w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ponieważ są one przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze. W szczególności będą to programy komputerowe jako utwory, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1 prawa autorskiego. Dodać należy, że programiści zatrudniani przez Wnioskodawcę wykonują również inne czynności niemające charakteru twórczego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00