Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.07.2018, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.330.2018.2.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.330.2018.2.AM

Możliwość opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2018 r. (data wpływu 27 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W czerwcu 2014 r. Wnioskodawczyni skończyła studia prawnicze i zatrudniła się w kancelarii prawnej w celu odbycia stażu przygotowującego do zawodu adwokata. W tym samym roku Wnioskodawczyni zdała wstępny egzamin na aplikację adwokacką i od stycznia 2015 r. do grudnia 2017 r. odbywała aplikację adwokacką. Swoje przygotowanie niezbędne do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata, które jest celem aplikacji adwokackiej, Wnioskodawczyni zdobyła w kancelarii prawnej, w której była (i nadal jest) zatrudniona, pod opieką swojego patrona oraz innych adwokatów i radców prawnych. Celem zatrudnienia było przede wszystkim wykształcenie u Wnioskodawczyni umiejętności z zakresu sporządzania pism, umów, opinii, zastępstwa procesowego oraz przyswojenie zasad wykonywania zawodu.

Do zakresu obowiązków Wnioskodawczyni należało m.in. przygotowywanie materiałów oraz projektów dokumentów, projektów opinii prawnych, projektów pism procesowych i projektów umów, przy czym zadania te Wnioskodawczyni wykonywała pod nadzorem pracodawcy, patrona, oraz innych adwokatów i radców prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00