Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.707.2018.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.707.2018.1.RD

konsekwencje podatkowe związane z przywozem z krajów trzecich towarów nieunijnych do składu celnego w Polsce

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2018 r. (data wpływu 23 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z przywozem z krajów trzecich towarów nieunijnych do składu celnego w Polsce - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 października 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z przywozem z krajów trzecich towarów nieunijnych do składu celnego w Polsce.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką z siedzibą w Australii, zarejestrowaną w tym kraju na potrzeby podatku od wartości dodanej.
Wnioskodawca jest producentem i dystrybutorem sprzętu do wykrywania metali. Należy do grupy kapitałowej C, która dostarcza rozwiązania techniczne i sprzęt do klientów, w tym organizacji humanitarnych i wojskowych, na całym świecie, będąc liderem wśród producentów ręcznych wykrywaczy metalu.

W przeszłości Spółka nie dokonywała czynności, które skutkowałyby obowiązkiem rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług (dalej: VAT) i rozliczania VAT w Polsce.

Obecnie Spółka planuje rozpocząć w Polsce działalność polegającą na handlu wykrywaczami metali. Spółka zamierza przywozić i wprowadzać do składu celnego zlokalizowanego na terytorium Polski towary sprowadzane z państw trzecich, głównie z Malezji. Towary te zostaną objęte procedurą składowania celnego (w rozumieniu właściwych przepisów celnych). Następnie towary sprzedawane będę kontrahentom spoza Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00