Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2019, sygn. 0115-KDIT3.4011.181.2019.1.PSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.181.2019.1.PSZ

Czy dla opisanej nieruchomości możliwe jest zastosowanie indywidualnie wybranej stawki amortyzacyjnej, która byłaby wyższa niż przewidziana w Klasyfikacji Środków Trwałych dla środka trwałego zakwalifikowanego do podgrupy 10, czyli 2,5%, ale nie przekroczyłaby stawki 10% przewidzianej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych dla używanych środków trwałych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2019 r. (data wpływu 25 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środka trwałego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środka trwałego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej zamierza Pan nabyć nieruchomość zabudowaną budynkami o charakterze komercyjnym. Nieruchomość składa się z trzech niepodpiwniczonych hal o zróżnicowanej konstrukcji, posadowionych na żelbetowych fundamentach. Jedna z hal posiada część socjalno-biurową, pozostałe składają się z nawy z łącznikiem.

Z posiadanego przez Pana operatu szacunkowego, wynika, że budynki zostały wybudowane w latach 60-tych i adoptowane na podstawie decyzji wydanej przez Wojewódzkie Biuro Planowania Przestrzennego. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony w 1978 r.

Pierwotnie hale i inne obiekty tam zlokalizowane, służyły do wytwarzania elementów hydrauliki siłowej i montażu dużych opryskiwaczy dla rolnictwa oraz innej produkcji wyrobów metalowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00