Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2019, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.330.2019.1.TR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.330.2019.1.TR

Zainteresowany będzie miał prawo skorzystać z ulgi abolicyjnej, o której mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż do jego dochodów uzyskiwanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgodnie z przywołaną wyżej umową między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, będzie miała zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2019 r. (data wpływu 30 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W trzecim kwartale 2019 r. Zainteresowany podpisze umowę o pracę na czas określony pięciu lat z pracodawcą mającym siedzibę w Dubaju. Nie będzie pełnił żadnych funkcji w radach nadzorczych, ani zarządzie podmiotu w Dubaju. Podejmie pracę na stanowisku menedżera ds. handlu; praca będzie wykonywa na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz krajów UE. Przyszły pracodawca poinformował Wnioskodawcę, że jego wynagrodzenie będzie opodatkowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wg obowiązującego prawa podatkowego.

Ośrodek interesów życiowych Zainteresowany posiada w Polsce, w związku z czym jest też rezydentem podatkowym polskim. Po zakończeniu pracy w Dubaju Wnioskodawca zamierza powrócić do Polski. Z tego powodu jego rezydencja podatkowa w trakcie pobytu w Dubaju nadal pozostanie polska. W bieżącym roku Zainteresowany nie uzyska żadnych dochodów ze źródeł położonych w Polsce, a jedynie dochody z zagranicy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00