Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.464.2019.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.464.2019.1.RD

Stosowanie procedury uproszczonej do wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w sytuacji skorygowania wcześniejszych rozliczeń i konsekwencji z tym związanych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2019 r. (data wpływu 14 sierpnia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty rozliczenia transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 sierpnia 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty rozliczenia transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka A działa na podstawie prawa holenderskiego i jest zarejestrowana w Holandii dla potrzeb podatku od wartości dodanej, gdzie prowadzi działalność gospodarczą. Wnioskodawca, Spółka B prawa polskiego jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny w Polsce, gdzie prowadzi działalność gospodarczą. Spółka C prawa czeskiego, zarejestrowana jest dla celów podatku od wartości dodanej na terytorium Czech, gdzie prowadzi działalność gospodarczą.

Żadna z powyższych spółek nie jest zarejestrowana w innym państwie dla celów podatku VAT niż wskazano powyżej. Wszystkie trzy spółki są zarejestrowane dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Wyżej wymienione spółki dokonały w okresie styczeń 2019 r. transakcji w ramach mechanizmu tzw. dostawy łańcuchowej, tj. Spółka A sprzedała towar na rzecz Spółki B, która sprzedała towar na rzecz spółki C. Towar został bezpośrednio przetransportowany z terytorium Holandii na terytorium Czech z pominięciem terytorium Polski. Organizatorem transportu była Spółka B, tj. Wnioskodawca, czego ocena nie jest przedmiotem niniejszego wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej.

Co istotne, Wnioskodawca w obu transakcjach, tj. zakupu dokonywanego od Spółki A jak i sprzedaży dokonywanej na rzecz spółki C posłużył się numerem identyfikacyjnym dla celów podatku VAT nadanym w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00