Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.120.2020.1.EW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.120.2020.1.EW

Braku obowiązku wystawienia faktury pełnej do faktury uproszczonej oraz możliwości podwójnego naliczania podatku vat.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2020 r. (data wpływu 25 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawiania faktury pełnej do faktury uproszczonej oraz możliwości podwójnego naliczenia podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawiania faktury pełnej do faktury uproszczonej oraz możliwości podwójnego naliczenia podatku VAT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, czynnym podatnikiem podatku VAT. Główna działalność Zainteresowanego to działalność hotelowa. Często usługi Wnioskodawcy dla pojedynczego klienta, który też jest czynnym podatnikiem podatku VAT, mają wartość mniejszą niż 450 zł brutto. Dokumentując wykonanie przez Wnioskodawcę usługi hotelowej w takiej sytuacji wystawia on i przekazuje klientowi tylko fakturę uproszczoną wystawioną zgodnie z art. 106e ust. 5 zawierającą NIP klienta, ale nie zawierającą m.in. nazwy klienta (nabywcy usługi) i jego adresu. Niektórzy klienci po otrzymaniu takiej faktury VAT wystawionej prawidłowo, zgodnie z art. 106e ust. 5 domagają się wystawienia pełnej faktury, także z ich nazwą i adresem.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania:

Czy po wystawieniu faktury zgodnie z art. 106e ust. 5 zawierającej NIP klienta, a nie zawierającej nazwy i adresu klienta mamy prawo wystawić pełną fakturę dotyczącą tej samej usługi, wcześniej zabierając klientowi oryginał faktury uproszczonej, który zarchiwizujemy wraz z kopią pełnej faktury?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00