Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.303.2020.2.DW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.303.2020.2.DW

Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zastosować stawkę 5% podatku od dochodu uzyskiwanego z tytułu przenoszenia autorskich praw majątkowych do oprogramowania tworzonego i rozwijanego przez Wnioskodawcę?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2020 r., uzupełnionym w dniu 26 maja 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 26 maja 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych z kodem PKD 62.01.Z. W ramach tej działalności świadczy na rzecz kontrahenta (podmiotu zagranicznego) usługę informatyczną polegającą na projektowaniu oprogramowania dekoderów .

Baza oprogramowania obejmuje 200MB źródeł oprogramowania, do których wyłączne prawa autorskie posiada zagraniczny zleceniodawca. Oprogramowanie podzielone jest na kilkadziesiąt modułów. Oprogramowanie, które projektuje w ramach swojej działalności Wnioskodawca musi uwzględniać różnorodność zapotrzebowań indywidualnych użytkowników dekoderów, np. dotyczących tzw. "kontroli rodzicielskiej" lub dostępu do kanałów dedykowanych osobom dorosłym. W tym celu Wnioskodawca musi zidentyfikować i uzgodnić interakcje dekodera z użytkownikami z innymi modułami oprogramowania oraz z innymi serwerami zewnętrznymi. Na ten cel powstają nowe algorytmy, podejścia do obsługi, a także rozwijane są nowe struktury całej aplikacji, jak i jej działania w celu wytworzenia nowego procesu pracy urządzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00