Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.276.2020.1.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.276.2020.1.MR

Opodatkowanie czynności zbycia nakładów na budowę lokalu użytkowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2020 r. (data wpływu 9 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zbycia nakładów na budowę lokalu użytkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zbycia nakładów na budowę lokalu użytkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółdzielnia Mieszkaniowa jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT. Głównym celem działalności Spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków i ich rodzin, w których interesie Spółdzielnia prowadzi również działalność gospodarczą polegającą przede wszystkim na wynajmie lokali użytkowych oraz dzierżawie terenów.

W dniu xx.xx 1986 r. Urząd Miejski na wniosek Spółdzielni wydał decyzję pozwolenie na budowę pawilonu handlowego. Obiekt składający się z dwóch lokali użytkowych został wybudowany ze środków własnych osób trzecich (dwóch inwestorów) na zasadzie wymieszkania. W wyniku powyższego do wysokości poniesionych nakładów inwestorzy nie byli obciążani przez Spółdzielnię opłatami za korzystanie z lokali użytkowych. Obaj inwestorzy zostali przyjęci w poczet członków Spółdzielni i otrzymali przydziały spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

W dniu xx.xx 1993 r. Rada Nadzorcza Spółdzielni podjęła uchwałę o wykluczeniu ze Spółdzielni jednego z członków posiadającego spółdzielcze własnościowe prawo do jednego z lokali użytkowych. Skutkiem podjęcia uchwały przez Radę Nadzorczą Spółdzielni było wygaśnięcie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. W związku z powyższym na jednym lokalu jest ustanowione spółdzielcze własnościowe prawo, a drugi lokal ze względu na wygaśnięcie spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego znajduje się w mieniu Spółdzielni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00