Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.782.2020.1.IR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.782.2020.1.IR

Uprawnienie do rozpoznania wydatków na prace rozwojowe jako kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem katalogu kosztów kwalifikowanych i limitów wysokości odliczeń, w momencie rozpoznania tych wydatków jako koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wspólnym wniosku z dnia 25 września 2020 r. (data wpływu 30 września 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia czy Zainteresowani uprawnieni są do rozpoznania wydatków na prace rozwojowe jako kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem katalogu kosztów kwalifikowanych i limitów wysokości odliczeń, w momencie rozpoznania tych wydatków jako koszty uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wspólny wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia czy Zainteresowani uprawnieni są do rozpoznania wydatków na prace rozwojowe jako kosztów kwalifikowanych, z uwzględnieniem katalogu kosztów kwalifikowanych i limitów wysokości odliczeń w momencie rozpoznania tych wydatków jako koszty uzyskania przychodów.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
    Pana A.Z
  • Zainteresowanych niebędących stroną postępowania:
    1. J.K.
    2. E.Z.
    3. E.U.
    4. W.S.
    5. T.Ch.
    6. M.N.

przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Zainteresowani są osobami fizycznymi mającymi miejsce zamieszkania w Polsce i podlegającymi w Polsce opodatkowaniu podatkiem PIT od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Zainteresowani są wspólnikami (komandytariuszami) w spółce komandytowej A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Spółka Komandytowa). Komplementariuszem w Spółce Komandytowej jest z kolei spółka kapitałowa A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka Komandytowa jako spółka osobowa prawa handlowego nie posiada osobowości prawnej i nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Jej dochód jest opodatkowany na poziomie wspólników w oparciu o przepisy odpowiednich ustaw podatkowych w przypadku Zainteresowanych jest to ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych; (dalej: ustawa o PIT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00