Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.03.2009, sygn. IPPP2/443-1794/08-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1794/08-2/BM

stawka podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością P-S .., przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2008 r. (data wpływu 9 grudnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zajmował się m.in. sprzedażą części do naczep. Obecnie rozważa możliwość produkcji naczep i zabudowy wywrotek oraz ich sprzedaż. Zainteresowany na zlecenie niemieckiego podatnika podatku od wartości dodanej (dalej podmiot niemiecki) zamierza produkować naczepy do ciągników siodłowych oraz dla tego samego podmiotu produkować zabudowy wywrotek. Podmiot niemiecki będzie dostarczał (udostępniał) Spółce, będące jego własnością, ciągniki siodłowe oraz chassis (podwozie, rama konstrukcyjna pojazdu) w celu wykonania zleconej produkcji. Do Wnioskodawcy ciągniki oraz chassis będą dostarczone z zakładu podmiotu niemieckiego znajdującego się na terytorium Niemiec lub z zakładu podmiotu niemieckiego znajdującego się na terytorium Polski. W związku z dostarczeniem do Zainteresowanego ciągnika lub chassis będących własnością podmiotu niemieckiego nie następuje przeniesienie prawa do rozporządzania chassis lub ciągnikiem jak właściciel na Spółkę. Wytworzona naczepa dołączana będzie do ciągnika siodłowego, będącego własnością podmiotu niemieckiego. Podobnie wyprodukowana zabudowa zostanie zamontowana na chassis będącym własnością podmiotu niemieckiego. Następnie Spółka wystawi fakturę dokumentującą sprzedaż naczepy lub zabudowy na rzecz podmiotu niemieckiego. Dostawa naczepy lub zabudowy na rzecz podmiotu niemieckiego odbywać się będzie na warunkach E lub D. Podmiot niemiecki następnie sprzeda naczepę wraz z ciągnikiem oraz zabudowaną wywrotkę do odbiorcy mającego siedzibę poza terytorium Wspólnoty Europejskiej (np. w Rosji, czy też na Ukrainie). Ciągnik wraz z wyprodukowaną naczepą, jak również zabudowana wywrotka faktycznie wyjadą z siedziby Wnioskodawcy do ostatecznego odbiorcy podmiotu niemieckiego. Na dokumencie odprawy celnej w pozycji eksporter wskazany będzie podmiot niemiecki. Odprawa celna organizowana będzie przez i na koszt Zainteresowanego. W jej efekcie, Spółka otrzyma dokument celny potwierdzający wywóz towaru poza terytorium Wspólnoty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00