Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.813.2018.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.813.2018.1.KT

Brak możliwości rozliczenia transakcji dostawy towarów pomiędzy Spółką, jej oddziałem oraz zagranicznym kontrahentem jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2018 r. (data wpływu 11 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia transakcji dostawy towarów jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2018 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia transakcji dostawy towarów jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oddział w Polsce (dalej: Oddział) jest oddziałem zagranicznej spółki prawa brytyjskiego (dalej: Spółka lub Wnioskodawca). Oddział jest formalnie zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz posiada numer NIP jako płatnik składek na ubezpieczenia społeczne i podatek od osób fizycznych (PIT). Oddział stanowi zakład w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Oddział zatrudnia pracowników, wynajmuje biuro oraz magazyny, z których prowadzona jest sprzedaż towarów na terenie RP oraz UE. Oddział samodzielnie sprowadza towar oraz wyszukuje kontrahentów i dokonuje jego sprzedaży.

Spółka w związku z rejestracją i działalnością Oddziału zarejestrowała się także dla celów podatku VAT na terenie RP, w tym jako podatnik VAT-UE i otrzymała numer NIP. Wnioskodawcą jest zatem de facto Spółka, tyle że na terenie RP używa oznaczeń Oddziału. Oddział nie jest odrębnym bytem prawnym.

Wnioskodawca ma wątpliwość co do dokumentowania transakcji zaistniałej w listopadzie 2018 r. z podmiotem francuskim.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00